Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa zatwierdzona do Google Play Store

Google zatwierdził byłego prezydenta USA Donalda Trumpa aplikację społecznościową Truth Social do dystrybucji w Google Play Store, poinformowała agencja Axios, powołując się na rozmowę z rzecznikiem Google.

Tracy Le Blanc/ Pexels

Trump Media & Technology Group (TMTG), która obsługuje Truth Social, ma udostępnić aplikację w Sklepie Play wkrótce, poinformowało Google.

Aplikacja Truth Social, którą udostępniono użytkownikom w Stanach Zjednoczonych w Apple App Store w lutym, nie był wcześniej dostępny w Sklepie Play z powodu niewystarczającej moderacji treści, jak w sierpniu tłumaczył rzecznik Google w sierpniu. Zasady Sklepu Google Play zakazują treści takich jak groźby fizyczne i nawoływanie do przemocy. Obawiano się, że Truth Social nie będzie przestrzegać tych reguł.

Zobacz również:

  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Aplikacja ChatGPT wkroczyła oficjalnie do sklepu Google Play

TMTG zobowiązał się do dostarczenia „angażującego i wolnego od cenzury doświadczenia” na Truth Social, odwołując się do bazy, która czuje, że jej poglądy na tak gorące tematy, jak wynik wyborów prezydenckich w 2020 roku, zostały usunięte z głównych platform technologicznych.

Wprawdzie Truth Social można pobrać także poza sklepami Google i Apple, jednak większość użytkowników wybiera ten sposób.

Dla porównania, telefony z systemem Android obejmują około 40% amerykańskiego rynku smartfonów.

Truth Social przywróciła Trumpowi obecność w mediach społecznościowych ponad rok po tym, jak został zbanowany z Twittera, Facebooka i YouTube po zamieszkach na Kapitolu USA 6 stycznia 2021 r., po tym jak został oskarżony o zamieszczanie wiadomości podżegających do przemocy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200