Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę

Za kilka dni polskie firmy będą mogły korzystać z nowej cyfrowej usługi, która została dodana do aplikacji mObywatel 2.0. Usługa została zaprojektowano z myślą o małych, często jednoosobowych firmach. Nosi nazwę Firma.

Korzystający z usługi właściciele firm nie będą już musieli udawać się osobiście do urzędu, aby załatwić jakąś sprawę (np. pobrać potrzebne im zaświadczenie czy przesłać fakturę). Wystarczy iż usiądą przed komputerem, załatwiają wtedy wszystko zdalnie, pobierając np. wtedy na smartfon zaświadczenie o wpisie w CEIDG czy też znaleźć dane swojej jednoosobowej działalności gospodarczej i sprawdzić zdalnie ich poprawność. Usługa Firma rejestruje bowiem wszystkie dane dotyczącymi działalności gospodarcze danego podmiotu i ułatwia zadanie zarządzanie nimi.

Dodatkowo usługa Firma pokazuje aktualny status działalności gospodarczej. Ponieważ łączy się z bazą CEIDG przy każdym uruchomieniu, w aplikacji widzicie dokładnie takie dane, jakie są wpisane w rejestrze. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, kiedy rejestrujecie firmę, zawieszacie ją albo wznawiacie działalność po przerwie. Jeśli właściciel firmy zobaczy błąd w danych, możecie je łatwo poprawić je, korzystając z usługi online Zmiana danych w CEIDG dostępnej na stronie Biznes.gov.pl.

Zobacz również:

Usługa Firma zaczęła być wdrażana 22-go maja, a dla wszystkich będzie dostępna od najbliższego poniedziałku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200