Aplikacja Zdrowie Huawei zniknęła z Google Play Store

Posiadacze urządzeń ubieranych od Huawei mają problem. Oficjalna aplikacja do ich obsługi znikła ze Sklepu Play

Aplikacja Zdrowie Huawei (Huawei Health) służąca do obsługi urządzeń ubieranych firmy Huawei oraz inteligentnych wad znikła właśnie z oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play Store. Program można aktualnie zainstalować jedynie za pośrednictwem autorskiego sklepu z aplikacjami firmy Huawei - AppGallery.

Smartwatche Huawei
Źródło: huawei.com

Smartwatche Huawei

Źródło: huawei.com

Alternatywnie użytkownicy mogą zdecydować się na pobranie pliku .apk z sieci i instalację programu we własnym zakresie. Nie polecamy tej opcji, ponieważ może ona narazić bezpieczeństwo urządzenia. Instalacja plików .apk pobranych z sieci niesie za sobą duże ryzyko instalacji oprogramowania z kodem źródłowym złośliwego oprogramowania.

Zobacz również:

  • Pierwsza europejska fabryka firmy Huawei powstanie we Francji
  • Bezpieczeństwo aplikacji zdrowotnych - jak chronić prywatność?

Ostatnia wersja Zdrowia Huawei obecna w Sklepie Play pochodzi z 2020 roku. Firma Huawei porzuciła rozwój aplikacji w Sklepie Play stawiając na autorski sklep z aplikacjami Huawei AppGallery, z którego pobierzemy najnowsza wersję Huawei Health z obsługą ostatnio wydanych urządzeń ubieranych.

Program Huawei Health poza oficjalnym sklepem z aplikacjami Huawei da się pobrać również z Apple App Store oraz Samsung Galaxy Store.

Producent zaleca użytkownikom pobranie najnowszej wersji z Huawei AppGallery. Na stronach wsparcia technicznego pojawiła się instrukcja instalacji sklepu Huawei AppGallery na urządzeniach firm trzecich oraz instalacji programu Zdrowie Huawei.

Huawei jest aktualnie jednym z największych dostawców urządzeń ubieranych na rynku. W portfolio znajdują się zarówno smartbandy, przystępne cenowo smartwatche jak i drogie urządzenia z segmentu premium.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200