Aplikacja TikTok bije rekordy pobrań

TikTok jest obecnie jedną najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych na świecie. Informację taką podała ostatnio w swoim raporcie „Q1 2022: Store Intelligence Data Digest” firma Sensor Tower. Można w nim przeczytać, że w rankingu wymieniającym najczęściej pobierane aplikacje, TikTok zajmuje pierwsze miejsce. I to zarówno globalnie, jak i w Europie.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Szacunki dokonane przez Sensor Tower obejmują pobrania z całego świata na iPhone'y, iPad’y oraz na urządzenia Android w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 roku. Od momentu jej udostępnienia do pierwszego kwartału 2021 roku, aplikacja TikTok była pobrana 3,5 miliarda razy, znajdując się w pierwszej piątce aplikacji (będąc przy tym jedyną, który nie należy do firmy Meta), które mogą się pochwalić takim wynikiem.

Od początku 2022 roku TikTok został pobrany ponad 175 milionów razy, przekraczając 10 milionów pobrań w ciągu ostatnich dziewięciu kwartałów. Dla porównania, YouTube przekroczył ten sam próg przez osiem kolejnych kwartałów.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • TikTok da znać, że w stworzeniu filmu brała udział AI
  • Oto najszybsza na świecie pamięć DRAM LPDDR5X

Analitycy próbują sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu czy komu TikTok zawdzięcza taki sukces. Wydaje się iż jej twórcy wyczuli dobrze oczekiwania użytkowników sieci społecznościowych, stosują unikalny algorytm i zróżnicowany zestaw funkcji opracowanych z myślą o różnych użytkownikach tego rodzaju mediów.

Wśród zaproponowanych ostatnio przez twórców aplikacji TikTok aktualizacji znalazły się interaktywne dodatki In-Feed obsługujące reklamy, czy też nowa funkcja oznaczania komentarzy (chodzi o przycisk Dislike służący do wskazywania tych komentarzy, które są nieistotne lub nieodpowiednie).

A oto pięć aplikacji, które zajmują niezmiennie z ciągu ostatnich czterech kwartałów czołowe miejsca zarówno na całym świecie, jak i w Europie: TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp i Telegram. Kolejność na całym świecie i w Europie jest jednak nieco inna. Chociaż WhatsApp jest najpopularniejszą aplikacją App Store (system iOS) w Europie przez ostatnie siedem kwartałów, to TikTok utrzymał w tym samym okresie pierwsze miejsce w Google Play (system Android).

Kolejność w Europie (iOS i Android) przedstawia się następująco

(TikTok, WhatsApp, Telegram, Instagram i Facebook), a globalnie jest nieco inna (TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp i Telegram).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200