Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, operator aplikacji eDO App nawiązała współpracę z firmą Billennium. W efekcie powstała aplikacja Inperly for Teams, która pozwala na składanie podpisu elektronicznego i potwierdzanie tożsamości za pośrednictwem Microsoft Teams. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Źródło: pwpw.pl

Użytkownicy MS Teams otrzymali możliwość zdalnego potwierdzania swojej tożsamości z użyciem dowodu osobistego, a w przyszłości paszportu. Drugą ważną funkcjonalnością jest podpisywanie dokumentów czy umów w Microsoft Teams za pomocą podpisu elektronicznego znajdującego się na e-dowodzie. Rozwiązanie Inperly for Teams jest oparte m.in. na technologiach SharePoint i Azure Microsoftu.

Inperly, czyli In person, remotely to hybrydowa platforma do komunikacji pomiędzy firmą a jej klientem, wykorzystywana m.in. w branży finansowej, ubezpieczeniowej, healthcare czy telekomunikacyjnej. Narzędzie umożliwia przeprowadzenie całego procesu sprzedażowego produktu lub usługi, od momentu pierwszego kontaktu po zdalne podpisanie umowy. Z kolei oficjalna rządowa aplikacja eDO App pozwala posiadaczom dowodów z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowodów) na zdalne potwierdzanie tożsamości oraz zatwierdzanie dokumentów za pomocą podpisu znajdującego się w e-dowodzie.

– Potencjał wykorzystania tego rozwiązania jest ogromny – aktualnie ponad 90 proc. dokumentów w Polsce można potwierdzić cyfrowym podpisem osobistym i coraz więcej dowodów w Polsce taką funkcjonalność posiada. W najbliższym czasie spodziewam się jeszcze większego zainteresowania Inperly ze strony klientów. Jesteśmy w trakcie realizacji kilku projektów jego wdrożenia w dużych organizacjach w Polsce i za granicą, m.in. w bankach czy w placówkach firm telekomunikacyjnych. To nasz sztandarowy projekt, który możemy skalować i dostosowywać do potrzeb kontrahentów – napisał w oświadczeniu dla mediów Bartosz Łopiński, CEO Billennium.

Wg rządowych szacunków, do końca 2026 r. 90 proc. dowodów w Polsce będzie posiadało warstwę cyfrową.

Na początku grudnia ogłoszono, że można już zakupić polskie obligacje skarbowe, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą aplikacji eDO App. Wystarczy dowód osobisty z warstwą elektroniczną oraz telefon z modułem NFC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200