Aplikacja ChatGPT wkroczyła oficjalnie do sklepu Google Play

Kilka dni temu w sklepie Google Play pojawiła się opcja, która pozwalała użytkownikom urządzeń Android wpisywać się na listę osób oczekujących na pobranie, opracowanej przez firmę OpenAI, mobilnej aplikacji ChatGPT. Aplikacja wkroczyła do sklepu dzisiaj, jednak na razie mogą ją pobierać wyłącznie osoby zamieszkujące takie kraje, jak Stany Zjednoczone, Indie, Bangladesz i Brazylia.

Grafika: OpenAI

Jeśli ktoś nie mieszka w wymienionych powyżej krajach i zapisał się na listę osób oczekujących na pobranie, nie powinien się martwić. Wystarczy teraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na moment, w którym jego kraj dołączy do tej listy. Jednocześnie obowiązuje zasada, że każdy – niezależnie od tego gdzie mieszka - może zawsze wejść do sklepu i dopisać się do listy osób oczekujących na możliwość pobrania aplikacji.

Firma OpenAI zapowiada iż wkrótce udostępni aplikację ChatGPT użytkownikom zamieszkujących kolejne kraje, chociaż nie podała dokładnego harmonogramu tej akcji. Jeśli ktoś ma iPhone'a, jest w lepszej sytuacji. Może już od dawna pobierać ze sklepu Apple aplikację ChatGPT przeznaczoną dla urządzeń iOS. Wydanie wersji na Androida jest jednak ważnym wydarzeniem dla OpenAI, ponieważ na całym świecie jest dużo więcej użytkowników systemu Android niż użytkowników systemu iOS.

Zobacz również:

  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play
  • "To tylko początek". OpenAI twierdzi, że wpływ AI na gospodarkę dopiero się zaczyna

Mobilna aplikacja ChatGPT dla urządzeń Android niewiele się różni od podobnej aplikacji uruchamianej za pośrednictwem przeglądarki. Jedyna różnica to inny interfejs, ale to jest zrozumiałe. Interakcja z ChatGPT na Adroida działa mniej więcej tak samo , jak wysyłanie wiadomości pocztowej do znajomego. Wpisuje po prosty pytanie u dołu ekranu i nacisnąć przycisk Wyślij. Po chwili ChatGPT wygeneruje odpowiedz, która zostanie wyświetlona na dole ekranu. Aplikacja mobilna współpracuje z istniejącym kontem OpenAI, co oznacza, że użytkownik może zobaczyć swoje wcześniejsze rozmowy prowadzone na wszystkich innych urządzeniach (po warunkiem, że włączył wcześniej odpowiednią opcję).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200