Apexim podpisał kontrakt na 45,9 mln zł

Apexim SA zawarł kontrakt o wartości 45,9 mln zł. Umowa dotyczy sprzedaży rozwiązań informatycznych firmie Postdata, która wygrała przetarg na rozbudowę infrastruktury sieciowej Poczty Polskiej.

Apexim SA zawarł kontrakt o wartości 45,9 mln zł. Umowa dotyczy sprzedaży rozwiązań informatycznych firmie Postdata, która wygrała przetarg na rozbudowę infrastruktury sieciowej Poczty Polskiej. We wtorek Apexim poinformował, że Bank Pekao SA wypowiedział spółce dwie umowy kredytowe, opiewające na kwotę 26,5 mln zł i 7 mln DEM. Zarząd firmy prowadzi z bankiem negocjacje, mające na celu restrukturyzację zadłużenia.

"Umowa z firmą Postdata to bardzo znaczący kontrakt dla Apeximu. Wpływy z tej transakcji nie będą przeznaczone bezpośrednio na uregulowanie zadłużenia wobec Pekao SA. Kredyt jest zabezpieczony nieruchomością, której sprzedaż zaspokoi roszczenia banku. Konieczność spłaty zobowiązań nie będzie miała wpływu na plany przejęcia Wonlok SA. Ta łódzka firma ma w swojej ofercie ciekawe rozwiązanie dla sektora bankowego, które po realizacji kontraktu z BGŻ zamierzamy sprzedawać również innym bankom. Środki na przejęcie Wonlok SA uzyskamy z podniesienia kapitału zakładowego Apeximu, co ma nastąpić na początku przyszłego roku" - mówi Piotr Nojszewski, wiceprezes zarządu Apexim SA.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200