Aperi - nowa inicjatywa producentów pamięci masowych

Dziewięciu producentów pamięci masowych powołało do życia nową organizację, która nosi roboczą nazwę Aperi. Stawia sobie ona za cel promowanie oprogramowania zarządzającego tym środowiskiem, które jest oparte na otwartym źródle. Głównym inicjatorem powstania Aperi był IBM.

Aperi będzie wspierać działania, dzięki którym na rynku pojawią się narzędzie programistyczne zdolne zarządzać systemami pamięci masowych produkowanymi przez różnych dostawców. Będą to narzędzia udostępniane bezpłatnie, mające postać otwartego źródła.

Nazwa Aperi został zapożyczona z łaciny. Słowo to oznacza w tym języku "otworzyć". Grupą będzie zarządzać niezależna organizacja nonprofit, na czele której stanie zarząd składający się osób wydelegowanych przez czołowych producentów pamięci masowych.

W skład Aperi wchodza obecnie następujące firmy: IBM, Brocade, Cisco, Computer Associates, Engenio Information Technologies, Fujitsu, McData i Network Appliance. Brak jest tu póki co takich potentatów, jak EMC, Hewlett-Packard i Symantec.

Aperi zamierza korzystać z istniejących już otwartych standardów, takich jak np. SMI-S (standard Storage Management Initiative Specification wspierany przez Storage Network Industry Association).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200