Apache OpenOffice Portable - bezpłatny, przenośny pakiet biurowy, który warto pobrać i przetestować

Użytkowników, którzy chcą mieć pod ręką przenośny zestaw biurowych narzędzi (a więc taki, który nie wymaga instalacji, a może być przenoszony na zewnętrznych nośnikach danych, takich jak pamięć USB), zachęcamy do pobrania i przetestowania pakietu Apache OpenOffice Portable 4.2. Jest tego wart, gdyż jest bezpłatny (bazuje na otwartym kodzie), nie zajmuje dużo miejsca i oferuje wszystkie narzędzie potrzebne do obsługiwania biura.

Pakiet instalujący narzędzia (który można pobierać z tej witryny) jest krótki. Ma 1,5 MB długości. Wszystkie narzędzia zajmują jak na tego typu aplikację niewiele miejsca – tylko 826 MB. Gdyby komuś zależało na wersji All Language Pack (obsługa wszystkich języków) musi zarezerwować więcej miejsca, bo 1,5 GB. Użytkownik pakietu ma komplet narzędzi biurowych, a więc procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do budowania prezentacji, program graficzny, baza danych i wiele innych.

Wspierane systemy operacyjne, to: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Linux, Unix, BSD i Mac OS X. Dostępne są edycje zarówno dla 32-bitowych oraz 64-bitowych systemów. O tym, jak dużym wzięciem cieszy się pakiet może świadczyć fakt, że został do tej pory pobrany przez 20 mln użytkowników.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200