Antywirusy dla sieci

Firmy Gigatrend Inc. i Central Point Software Inc. zapowiadają ukazanie się na rynku dwóch pakietów antywirusowych do pracy w sieciach Novell NetWare, instalowanych w serwerach. Pakiety InocuLAN i Central Point Anti-Virus (CPAV) oferują centralne zabezpieczenia antywirusowe, przeglądając serwery i stacje robocze określonych terminach. Możliwa jest automatyczna instalacja obu pakietów na serwerach i stacjach roboczych. Administrator systemu nie musi już wykonywać indywidualnych, ręcznych update'ów w stacjach roboczych, gdyż robi to za każdym razem sam serwer.

Firmy Gigatrend Inc. i Central Point Software Inc. zapowiadają ukazanie się na rynku dwóch pakietów antywirusowych do pracy w sieciach Novell NetWare, instalowanych w serwerach.

Pakiety InocuLAN i Central Point Anti-Virus (CPAV) oferują centralne zabezpieczenia antywirusowe, przeglądając serwery i stacje robocze w określonych terminach. Możliwa jest automatyczna instalacja obu pakietów na serwerach i stacjach roboczych. Administrator systemu nie musi już wykonywać indywidualnych, ręcznych update'ów w stacjach roboczych, gdyż robi to za każdym razem sam serwer.

Pakiet InocuLAN firmy Gigatrend Inc. może także przeglądać informację, którą serwer i stacje robocze przesyłają do zapisu na taśmę backupu typu ServerDat. InocuLAN umożliwia administratorowi systemu podjęcie wielu różnych działań. Może on uruchomić proces przeglądania danych w określonych terminach, określić rodzaj podjętej akcji w przypadku wykrycia wirusa (zawiadom, zmień nazwę pliku, skasuj plik, napraw plik). Może także sprawdzać wszystkie pliki lub pliki tylko określonych użytkowników oraz określać sposób powiadomiania o wykrytym wirusie. InocuLAN może pracować pod systemem NetWare 3.11 i wymaga 330 kB pamięci RAM oraz 180 kB pamięci dyskowej serwera. Instalacja pakietu na jeden serwer kosztuje 795 USD.

Pakiet CPAV 1.1 to produkt firmy Central Point Software Inc. Zastosowanie w nim inteligentnych algorytmów przeglądania plików powoduje, że pliki są powtórnie przeglądane tylko w przypadku, gdy były modyfikowane od ostatniego sprawdzania. Oszczędza to oczywiście dużo czasu. CPAV dla NetWare 2.15 wymaga 500 kB pamięci RAM. Jest to o 100 kB mniej niż dla wersji wcześniejszej. Można też kupić CPAV dla NetWare 3.11, a pod koniec roku pokaże się wersja dla NetWare 4.0. CPAV kosztuje 1199 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200