Antywirus McAfee dla NetWare 6.0

Odział McAfee Network Associates jest prawdopodobnie pierwszym dostawcą oferującym oprogramowanie antywirusowe dla serwera NetWare 6.0. Rozwiązania tego typu dla NetWare 6 są spodziewane wkrótce także od innych dostawców (Computer Associates).

Odział McAfee Network Associates jest prawdopodobnie pierwszym dostawcą oferującym oprogramowanie antywirusowe dla serwera NetWare 6.0. Rozwiązania tego typu dla NetWare 6 są spodziewane wkrótce także od innych dostawców (Computer Associates).

McAfee NetShield 4.6 for NetWare jest instalowany na NetWare 6.0 w postaci modułu do skanowania wirusów i koni trojańskich. NetShield zawiera także NetWare AntiVirus Console do śledzenia aktywności wirusów na serwerze. Do momentu wydania NetShield 4.6 for NetWare użytkownicy przechodzący na NetWare 6 nie dysponowali środkami do wyszukiwania wirusów na serwerze, chociaż oprogramowanie antywirusowe dla ochrony desktopów jest dostępne u wielu dostawców.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?
  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych

McAfee, wraz z najnowszym produktem ochrony antywirusowej dla NetWare, zintegrował konsolę zarządzania polityką ochrony ePolicy Orchestrator z NetShield for Netware, udostępniając administratorowi opcję ustanawiania automatycznej kontroli, dostępną w ePolicy Orchestrator. Obejmuje ona automatyczne uaktualnianie sygnatur wirusów na serwerach i desktopach oraz dokładniejsze śledzenie aktywności wirusów.

McAfee zmieniła sposób skanowania plików przez NetShield na serwerach NetWare. Poprzedni NetShield dla NetWare skanował możliwe wirusy za każdym razem, kiedy użytkownik zwracał się do pliku na serwerze. NetShield 4.6 skanuje plik tylko raz, oznacza go jako "czysty" i nie podejmuje kolejnych prób skanowania, aż do momentu modyfikacji pliku. Rzadsze skanowanie zmniejsza opóźnienia powstające w sieci, związane z każdorazowym skanowaniem plików przy dostępie.

Dostawcy oprogramowania antywirusowego ociągają się z wprowadzaniem produktów chroniących najnowszą wersję NetWare - w porównaniu z szybkością reakcji na nowe systemy operacyjne Microsoftu. Rozwiązania pod NetWare 6 zaczynają się jednak w końcu pojawiać: Computer Associates ma w ciągu kilku tygodni dostarczyć Innoculate IT w wersji dla NetWare 6.

NetWare AntiVirus Console i konsola NetShield for Windows NT mogą pracować na tej samej stacji roboczej - jednak rozłącznie: jedna z konsoli musi być zamknięta przed wystartowaniem drugiej.

NetShield 4.6 for NetWare kosztuje 26 USD za węzeł w przedziale od 1 do 25 węzłów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200