Anna Goławska została wiceministrem zdrowia odpowiadającym za informatyzację

Nowym wiceministrem zdrowia – który będzie odpowiadał między innymi za informatyzację resortu, co w dobie pandemii koronawirusa jest niezwykle ważnym zagadnieniem – została Annie Goławskiej, pełniąca do tej pory w tym ministerstwie funkcję dyrektora generalnego. Do jej obowiązków będzie należeć nadzór nad Centrum e-Zdrowia.

Nowa wiceminister od 2009 r. zajmowała stanowisko naczelnika, a w latach 2015-2018 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia. Pod koniec 2018 r. została mianowana na stanowisko dyrektora generalnym w Ministerstwie Zdrowia.

Od początku swojej pracy w administracji publicznej zajmowała się wdrażaniem środków europejskich dedykowanych dla sektora zdrowia. Od 2015 r. realizowała zadania związane z szeroko pojętym e-zdrowiem. Posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu finansów publicznych, zarządzania zasobami

Zobacz również:

  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA
  • OpenAI: Sam Altmam wrócił do rady dyrektorów firmy

Anna Goławska ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o zarządzaniu oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej.

Zależy mi na dalszym dynamicznym rozwoju informatyzacji ochrony zdrowia. Chcę, aby telemedycyna stała się powszechna w publicznym systemie, szczególnie w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz narzędzi umożliwiających udzielanie świadczeń zdalnie”. powiedziała wiceminister Anna Goławska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200