Anioły Biznesu inwestują w IT

Zakończona została pierwsza edycja programu wsparcia młodych firm zrealizowanego przez Śląską Sieć Aniołów Biznesu Silban. Wsparcie zdobyła firma IT - Encja. W planach jest powołanie kolejnej edycji programu.

Podczas trwającego dwa lata programu realizacji doczekał się tylko jeden spośród 31 zgłoszonych projektów. Na wsparcie Encji zdecydowała się Spółka Zarządzająca Funduszami Kapitału Zalążkowego Status, która przeznaczyła na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Środki te umożliwiły firmie Encja m.in. zwiększenie zatrudnienia i rozwój oferty produktowej związanej z rozwiązaniami dla e-biznesu.

Wsparcie Aniołów Biznesu traktowane jest jako inwestycja długoterminowa o wysokim stopniu ryzyka. Inicjatywa ta jest bardzo popularna w krajach zachodnich i sektorze IT. W początkowej fazie rozwoju ze wsparcia tego rodzaju organizacji korzystały m.in. firmy Google, Apple i Amazon.com.

Zobacz również:

  • Samsung będzie kolejną zagraniczną firmą, która skorzysta z funduszu CHIPS and Science Act

W Polsce, aby zostać Aniołem Biznesu należy dysponować kwotą minimum 50 tys. zł. Eksperci szacują, że w polskich warunkach taką inicjatywą może być zainteresowane ok. 5000 inwestorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200