Anglicy stawiają na Linuksa

Kolejne miasto zdecydowało się wypróbować, a niewykluczone, że i zastosować w instytucjach administracji lokalnej system operacyjny Linux. Tym razem rada miasta Birmingham podjęła decyzję o przeprowadzeniu wszechstronnego rocznego testu Linuksa jako systemu biurkowego.

W ramach tej akcji już niedługo 1500 komputerów będących w gestii rady, a zlokalizowanych zarówno w biurach jak i np. publicznych systemach bibliotecznych, zostanie wyposażone w system operacyjny Linux.

W trakcie testu badane będą przede wszystkim koszta przedsięwzięcia oraz produktywność użytkowników pracujących z nowym systemem. Z ostatnich badań przeprowadzonych na próbie 99 ośrodków lokalnej władzy w Wielkiej Brytanii wynika, że oprogramowanie typu free lub open source jest już używane w większości z nich, w tym 8 proc. korzysta z systemu Linux w komputerach biurkowych.

Zobacz również:

  • Premiera systemu Red Hat Enterprise Linux 8.5
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200