Andrzej Molski został prezesem Young Digital Planet

Andrzej Molski zastąpił Waldemara Kucharskiego na stanowisku prezesa Young Digital Planet. Kucharski, który zakładał w 1990 r. YDP, pozostanie jeszcze przez pewien czas doradcą zarządu spółki. Potem całkowicie skoncentruje się na rozwoju firmy Learnetic, którą wraz z innymi założycielami YDP otworzył w 2010 r.

Andrzej Molski w latach 2008-2010 był prezesem ATM Software. Wcześniej kierował polskim oddziałem CA Technologies, amerykańskiej firmy dostarczającej oprogramowanie do zarządzania IT oraz pracował w Telekomunikacji Polskiej, gdzie zbudował dział zajmujący się obsługą największych klientów oraz odpowiadał za tworzenie i wdrażanie nowych produktów.

Molski zapowiada, że jego nominacja na prezesa YDP zamyka okres, kiedy frima funkcjonowała jako start-up i jest jednocześnie początkiem większych zmian. W rozmowie z Computerworldem nie ujawnił, czego mają one dotyczyć. "Dopiero opracowujemy nową strategię spółki" - stwierdził.

Zobacz również:

  • Nowy dyrektor w LOT

Young Digital Planet jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania edukacyjnego. Oprócz interaktywnych kursów językowych tworzy także multimedialne podręczniki, programy dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz prowadzi portal dla nauczycieli. Firma zatrudnia około 400 osób.

W 1999 r. w YDP zainwestowała fińska grupa Sanoma Learning & Literature, która w 2004 r. objęła większość udziałów w polskiej firmie, a od 2011 r. jest jej jedynym właścicielem.

Learnetic, nowa firma Kucharskiego, dotychczasowego prezesa YDP, także działa na rynku oprogramowania edukacyjnego i współpracuje z YDP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200