Andrzej Dopierała oficjalnie szefem Oracle Polska

Andrzej Dopierała objął stanowisko prezesa zarządu Oracle Polska. Były prezes HP Polska będzie kierować także sprzedażą technologii do klientów kluczowych i nadzorować sprzedaż oprogramowania warstwy pośredniej w regionie Europy Środkowej. Jego poprzednik, Paweł Piwowar odpowiada teraz za cały region środkowoeuropejski (7 krajów).

"Jesteśmy najwydajniejszym oddziałem Oracle'a na świecie. Jestem przekonany, że tak wyśrubowane wyniki może poprawić tylko ktoś z cechami i doświadczeniem Andrzeja" - mówił na naszych łamach kilka tygodni temu Paweł Piwowar. Pod rządami Dopierały Hewlett-Packard urósł dwukrotnie. Oracle'owi ma pomóc w zdobywaniu dużych kontraktów m.in. we współpracy ze spółkami należącymi do Grupy Prokom. Próbą umiejętności nowego szefa Oracle będą zapowiadane przetargi w Hucie Częstochowa i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopierała obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora sprzedaży do klientów kluczowych wypełnił wakat po Wojciechu Woźniaku, który formalnie jeszcze do czerwca br. pracuje w Oracle Polska, ale praktycznie rozstał się już z firmą.

Anonsując przyjście Andrzeja Dopierały przedstawiciele Oracle Polska podkreślali jego doświadczenie w integracji firm wyniesione z fuzji HP z Compaq Computer. Oracle w ostatnim czasie przejął kilku liczących się dostawców oprogramowania i stoi przed zadaniem włączenia do swojej oferty produktów takich firm, jak Siebel Systems, Retek czy system bankowy i-Flex. Jak wyjaśnił Paweł Piwowar, region którym w tej chwili zarządza został utworzony w Oracle m.in. po to, by zapewnić wspólne dla Europy Środkowej wsparcie sprzedażowe i konsultingowe dla nowych produktów. Z ekonomicznego punktu widzenia nie byłoby celowe utrzymywanie w każdym z krajów oddzielnych komórek dedykowanych do sprzedaży nowych systemów.

Jak mówi Janusz Naklicki, dyrektor marketingu i sprzedaży technologii do klientów szerokiego rynku w Oracle, w ostatnim roku zatrudnienie w dziale sprzedaży wzrosło o 50%. Andrzej Dopierała pewnie zapowiada wzrost głównych wskaźników finansowych spółki, a zatem i dalszy wzrost zatrudnienia. Według nieoficjalnych informacji w Oracle Polska zanosi się na zmiany w organizacji sprzedaży, w tym personalne, zwłaszcza w odniesieniu do działu aplikacji, który powinien przynosić firmie największe przychody. Dopierała zastrzega jednak, że wiąże go werbalne zobowiązanie z HP, iż nie będzie namawiał do przejścia swoich współpracowników ze starej firmy. Ta zresztą w ostatnim czasie ucierpiała kadrowo wskutek bezkrólewia panującego przy ul. Szturmowej. Wybór nowego prezesa HP Polska ma nastąpić w najbliższych dniach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200