Android nadal rośnie kosztem BlackBerry

Google Android wciąż zwiększa swoje udziały w rynku mobilnych systemów operacyjnych w USA. Czyni to głównie kosztem systemu BlackBerry, który traci użytkowników nieprzerwanie od ponad pół roku.

Klienci mówią, że Android daje większą możliwość wyboru telefonu, ma szerszy wachlarz aplikacji i lepszy interfejs użytkownika.

BlackBerry ma spore kłopoty i nie jest już najpopularniejszą platformą mobilną w Stanach Zjednoczonych. Ostatni sondaż comScore pokazuje, że w styczniu 2011 r. system utracił swoją pozycję na rzecz Androida. W badaniu wzięło udział 30 000 użytkowników smartfonów.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić
  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Sztuczna inteligencja wkroczyła do aplikacji Speaking Practice

Na początku roku z systemu BlackBerry korzystało 30,4 proc. użytkowników. To o niecały procent mniej od wyniku Androida. Jak się okazało, w marcu, udziały systemu RIM spadły do 27,1 proc., podczas gdy platforma Google przejęła już 34,7 proc. rynku.

Android zyskuje na smartfonach podobną pozycję do Windows na "pecetach". Jest domyślną platformą dla producentów sprzętu, którzy nie chcą tworzyć własnego systemu.

Udziały Apple iOS w smartfonach utrzymują się na poziomie 25 proc., dość słabo rozwija się Windows Phone.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200