Android ma nowe logo 3D

Firma Google zaprezentowała oficjalnie nowe logo swojego mobilnego systemu operacyjnego Android. W nazwie systemu wszystkie litery tworzące słowo Android – oprócz pierwszej - są małe. Google aktualizuje także grafikę. Jest to teraz mocno renderowany awatar 3D, którego kolorystyka nawiązuje do tęczy.

Grafika: Google

Krój liter tworzących nazwę Android został też odświeżony, co będziemy zapewne mogli zobaczyć przy okazji premiery kolejnej wersji tego systemu. Nowy rebranding jest delikatny w porównani z tym, z którym mieliśmy do czynienie w 2019 roku, kiedy to Google zdecydowało się zmienić logo systemu radykalnie. Wtedy Android gwałtownie zyskiwał na popularności, mając już 2,5 miliarda użytkowników. Dzisiaj jest używany na całym wiecie przez ok. 3 mld osób.

W opublikowanym z tej okazji komunikacie Google pisze, „Wierzymy, że nasz system oraz jego wizualna reprezentacja dobrze oddaje podstawowy etos Androida, w tym takie cechy, jak otwartość, iteracyjność i inkluzywność. Dlatego udostępniamy aktualizację naszej identyfikacji wizualnej, która lepiej reprezentuje społeczność zainteresowaną Androidem, a przy tym jest po prostu atrakcyjna i przyciąga wzrok.

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy
  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń

Google informuje, że zaktualizowany branding wraz z nowym logo 3D zacznie pojawiać się na urządzeniach z systemem Android jeszcze w tym roku. Firma organizuje 4-go października event, na którym zaprezentuje urządzenia Pixel 8. Jest wysoce prawdopodobne. że właśnie wtedy Google poinformuje społeczność IT szerzej o rebrandingu Androida.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200