Android Auto 9.1 już w Polsce - jakie nowości przewidziało Google?

Google rozpoczęło szeroki rollout nowej wersji Androida Auto. Czym charakteryzuje się aplikacja w wersji 9.1?

Wyszukiwarkowy gigant ostatnimi czasy mocno zainteresował się systemem Android Auto, który pozwala połączyć smartfona z Androidem z kompatybilnym systemem inforozrywki w wielu popularnych autach wyprodukowanych po 2015 roku lub starszych modelach z wymienionym radiem.

Wygląd Android Auto sprzed aktualizacji
Źródło: volkswagen.com

Wygląd Android Auto sprzed aktualizacji

Źródło: volkswagen.com

Google udostępniło jakiś czas temu dużą aktualizację, która wprowadziła zupełnie nowy wygląd Android Auto o nazwie Coolwalk.

Zobacz również:

  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Amazon do pracowników: roboty was nie zastąpią
  • Android Auto i Apple CarPlay zdominowały rynek

Motyw Coolwalk udostępniany jest na smartfony, a więc można z niego skorzystać w każdym samochodzie, który posiada łączność z Android Auto. Nie ważne czy auto posiad ekran dotykowy czy nie oraz w jaki sposób odbywa się łączność ze smartfonem.

Zaktualizowany wygląd Coolwalk trafił na rynek wraz z Androidem Auto 9.0. Jak nietrudno się domyślić szeroka gama smartfonów i aut, które współpracują z Android Auto była niemałym wyzwaniem dla producenta. Szybko okazało się, że na wybranych konfiguracjach wygląd Coolwalk źle skaluje elementy interfejsu użytkownika, zawiesza się, restartuje całe oprogramowanie lub jest zauważalnie wolniejszy od starego motywu.

Z powodu wyżej wymienionych błędów firma Google wydała na rynek Android Auto 9.1. Firma oficjalnie nie przedstawiła dziennika zmian, ale wiadome jest, że oprogramowanie nie wprowadza żadnych nowych funkcji oraz zmian w interfejsie. Prawdopodobnie skupiono się na zmianach w głębi kodu źródłowego, aby zoptymalizować działanie interfejsu Coolwalk na niekompatybilnych urządzeniach.

Aktualizacja jest dostępna do pobrania za pośrednictwem oficjalnego sklepu z aplikacjami - Google Play

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200