Android 6.0 Marshmallow i inne nowości z konferencji Google'a

Google zaprezentowało wczoraj wiele nowości. Oprócz kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow pokazano nowe smartfony z linii Nexus, tablet z rodziny Pixel i nową generację akcesorium o nazwie Chromecast.

Android 6.0 Marshmallow zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. Po kilku miesiącach intensywnych prac kolejna wersja oprogramowania do smartfonów i tabletów trafi do pierwszych użytkowników. Oprócz tego Google zaprezentowało kilka nowych urządzeń.

Podstawowym modelem telefonu z nowej oferty Google będzie Nexus 5X wyprodukowany przez LG. To już trzeci smartfon z tej rodziny od tego producenta. Tym razem zdecydowano się na 5,2-calowy ekran Full HD, akumulator 2700 mAh i złącze ładowania USB C.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Android 12 Beta 2.1 dostępny - finalne wydanie coraz bliżej

W urządzeniu znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 808, 2 GB RAM i 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej. Nexus 5X dostanie też czytnik odcisków palców oraz aparaty 12,3 Mpix i 5 Mpix. Nie zabraknie Wi-Fi w standardzie ac, NFC i Bluetooth 4.2

Android 6.0 Marshmallow i inne nowości z konferencji Google'a

Tak wygląda Nexus 5X od LG

Drugim zaprezentowanym smartfonem jest Huawei Nexus 6P. To urządzenia z 5,7-calowym wyświetlaczem 2K. Urządzenie napędza układ Snapdragon 810 i 3 GB RAM, które wzbogaca akumulator o pojemności 3450 mAh oraz pamięć 32 GB, 64 GB lub 128 GB.

Android 6.0 Marshmallow i inne nowości z konferencji Google'a

Nexus 6P to pierwszy Nexus wykonany przez Huawei

Podobnie jak w mniejszym modelu będzie tutaj dostępny skaner odcisków palców i przedni aparat 12,3 Mpix. Nieco lepsza będzie 8-megapikselowa kamera do wideorozmów i selfie. Nie zabrakło Wi-Fi ac i złącza USB-C.

Android 6.0 Marshmallow i inne nowości z konferencji Google'a

Nowy tablet Pixel C może być używany jak laptop

Oprócz tego do oferty Google'a dołączył nowy tablet, czyli referencyjny model Pixel C. To 10,2-calowe urządzenie o rozdzielczości 2560 na 1800 pikseli wyposażone w układ Nvidia Tegra X1, 3 GB RAM i 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci. Do Pixel C będzie można dokupić klawiaturę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200