Android 5.0 i Windows 8 na jednym sprzęcie?

W raporcie opublikowanym przez DigiTimes można przeczytać, że producenci urządzeń przenośnych są niezadowoleni z możliwości jakie oferuje zaprezentowany niedawno (bo w październiku 2011 r.) Android 4.0. Raport donosi, że Google przygotowuje w związku z tym kolejną wersję systemu, noszącą roboczą nazwę "Jelly Bean". Produkt ma być dostępny w drugim kwartale 2012.

DigiTimes pisze, że najnowszy Android będzie tak zaprojektowany, aby jeszcze lepiej obsługiwał tablety. Google zintegruje także funkcje systemowe Chrome pod kątem obsługi platformy z dwoma systemami operacyjnymi. Producenci tabletów będą mogli dzięki temu wyposażać je wyłacznie w Androida 5.0 bądź dodawać ten OS do urządzeń z Windows 8 z możliwością prostego przełączania się między systemami bez konieczności restartu urządzenia.

Raport wywołał dyskusję i wzbudził szereg wątpliwości dotyczących zasadności wprowadzania na rynek w tym momencie kolejnej wersji systemu Android. Wielu specjalistów wyraża przekonanie, że prezentowanie kolejnej wersji Androida zaledwie kilkanaście miesięcy po tym, gdy na rynku pojawił się system "Ice Cream Sandwich", jest błędem. Zwraca się też uwagę na fakt, że proces wprowadzania systemu Adroid 4.0 do urządzeń przenośnych nie przebiegał tak płynnie i szybko, jak można się było tego spodziewać. Nie ma się więc czemu dziwić, że konieczność przechodzenia po tak krótkim czasie na kolejny system (Android 5.0) nie budzi entuzjazmu producentów urządzeń przenośnych. Warto przypomnieć, że jak dotąd tylko 1% wszystkich urządzeń Android pracuje pod kontrolą systemu "Ice Cream Sandwich".

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Ice Cream Sandwich jest pierwszą edycją mobilnej platformy Google, zoptymalizowanej do pracy zarówno z tabletami, jak i ze smartfonami. Platforma wspiera technologię Android Beam (pozwalającą użytkownikom wysyłać informacje kontaktowe) oraz szereg nowych opcji, takich jak np. możliwość włączania oprogramowania rozpoznającego twarz użytkownika czy uruchamianie transmisji danych przez połączenia "near field communications".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200