Android 2.2 najpopularniejszą wersją systemu Google

Android 2.2 (Froyo) jest dominującą wersją platformy firmy Google. 61,3 % użytkowników Androida używa właśnie niej w swoich urządzeniach.

Zestawienie po raz pierwszy obejmowało także wersje Android 2.3.3 oraz Android 3.0 (Honeycomb). Nie mają one jednak zbyt wielu użytkowników (odpowiednio 1% i 0,2 %). Pierwsze ogólnodostępne Androidy stanowią 3% (wersja 1.5) i 4,8% (1.6) rynku.

Dane przedstawione przez Google zostały zgromadzone przez dwa pierwsze tygodnie marca. Przedstawiają one procentowy udział poszczególnych wersji Androida. Zapoznać się z nimi można na portalu Android Developers.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu

Android 2.2 (Froyo) jest nadal najpopularniejszą wersją platformy Google i to pomimo tego, że swoją premierę miała już prawie rok temu. Następne co rzuca się w oczy to spadek drugiego na liście Androida 2.1 (Eclair), który ma już tylko 29 procentowy udział na rynku Androidów. Jeszcze kilka miesięcy temu sprzedawano znacznie więcej smartfonów z popularną "eklerką". Obecnie Androida 2.1 w swoich telefonach używa głównie Motorola oraz Sony Ericsson.

Android 2.2 (Froyo) ma w tej chwili 61,3% rynku - od początku roku uzyskał więc wzrost o 10 punktów procentowych. Z Froyo korzystają przede wszystkim smartfony Samsunga oraz tajwańskiego HTC. W przypadku tego drugiego producenta praktycznie 100 % telefonów korzysta z Androida 2.2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200