Android 15 pomoże rozwiązać palący problem nowych smartfonów

Zmodyfikowane algorytmy Androida 15 mają skutkować dłuższym czasem pracy na baterii zaktualizowanych smartfonów.

Jednym z większych problemów dzisiejszych smartfonów niezależnie od modelu oraz systemu operacyjnego jest krótki czas pracy na baterii. Telefony komórkowe są coraz bardziej zaawansowane techniczne, a ich użytkownicy spędzają z nimi coraz więcej czasu. W myśl zasady mobile-first, smartfony są aktualnie pierwszym, a czasami jedynym urządzeniem elektronicznym, z którego korzystamy.

Nowe system zarządzania energią trafi do Androida 15
Źródło: blog.google

Nowe system zarządzania energią trafi do Androida 15

Źródło: blog.google

Niestety coraz większa ilość aplikacji oraz czasu sprzedzonego przed ekranem sprawia, że coraz częściej smartfony muszą być doładowywane w ciągu dnia.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić

Firma Google prezentując Androida 15 w wersji Beta pochwaliła się nowymi funkcjami mającymi skutkować lepszymi czasami pracy na baterii smartfonów, które otrzymają aktualizację do nadchodzącej wersji zielonego robocika.

Na Google I/O ujawniono, że Android 15 wydłuży czas czuwania baterii na niektórych urządzeniach nawet o trzy godziny. Google udało się to osiągnąć poprzez przyspieszenie czasu, w którym urządzenia z systemem Android 15 przechodzą w tryb Doze aż o 50%. W trybie Doze system stara się oszczędzać baterię, ograniczając dostęp aplikacji do usług systemowych i intensywnie wykorzystujących procesor. Zapobiega również uruchamianiu w tle aplikacji, które nie były ostatnio używane. Zmiany w Androidzie 15 nie przedłużą się na dłuższy czas aktywnego użytkowania smartfonów, ale pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej w trybie czuwania.

Zmiana dotycząca wykorzystania trybu Doze zostanie zaimplementowana we wszystkich smartfonach, które zostaną zaktualizowane do Androida 15.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200