Android 13 wkracza w stadium beta

Po niespełna trzech miesiącach od prezentacji, Android 13 wchodzi w stadium beta. Czym charakteryzuje się najnowsze wydanie?

Google przyśpieszyło prace nad Androidem 13 i wydało już pierwszą wersję beta nadchodzącego systemu operacyjnego. Stało się to po trwających niespełna trzy miesiące testach, w trakcie których wydano dwa wydania Developer Preview.

Android 13
Źródło: computerworld.com

Android 13

Źródło: computerworld.com

Udostępnienie Androida 13 w wersji beta to jeden z najważniejszych kamieni milowych w rozwoju tej wersji oprogramowania. Nowa kompilacja wprowadza między innymi lepszą kontrolę multimediów oraz zupełnie nowe narzędzia do raportowania błędów.

Zobacz również:

  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Pierwsze smartfony już z lipcowymi poprawkami zabezpieczeń

Android 13 Beta 1 został już udostępniony na smartfony Google Pixel 4 oraz nowsze, które zostały zapisane do programu testów Androida 13. Modele z wgranym Androidem 13 Developer Preview również zostały już zaktualizowane.

Nowa kompilacja systemu operacyjnego wprowadza rozbudowany system dostępu, który obejmuje dostęp do różnego rodzaju typów plików - zdjeć, nagrań wideo oraz plików dźwiękowych.

Google wprowadziło wiele pomniejszych zmian w interfejsie użytkownika. Zmieniono wybrane ikony oraz ułożenie opcji w ustawieniach systemowych.

Wydanie w dalszym ciągu jest rozwijane i nie nadaje się do użytku na codzień. Android 13 nie osiągnął jeszcze etapu Platform Stability, który gwarantuje stabilne działanie systemu i zakończenie prac nad najważniejszymi elementami - API oraz kodem źródłowym oprogramowania. Google zamierza wydać łącznie cztery wydania Androida 13 Beta przed wprowadzeniem finalnego wydania. Debiut stabilnej kompilacji Androida 13 spodziewany jest pod koniec wakacji lub we wrześniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200