Andersen Consulting i Sun tworzą internetową spółkę, zajmującą się rozwiązaniami automatyzacji zaopatrzenia

Nowa firma będzie oferować rozwiązania iPlanet E-Commerce Solutions, pracujące na platformie sprzętowej Suna.

Andersen Consulting (AC) i Sun Microsystems zawarły porozumienie, w ramach którego ma powstać internetowa firma, oferująca usługi automatyzacji zaopatrzenia przedsiębiorstw (tzw. e-procurement). Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Spółka, nie mająca jeszcze nazwy, będzie oferować rozwiązania Suna oraz iPlanet E-Commerce Solutions, stworzone w ramach porozumienia Suna z Netscape. Początkowo nad codziennym funkcjonowaniem firmy będzie czuwać AC, oprogramowaniem zajmie się iPlanet, a Sun dostarczy serwery i pamięci masowe.

Firma ma rozpocząć działalność pod koniec III kw. br. i zamierza kupić od Suna za 300 mln USD sprzęt i usługi wraz z rozwiązaniami handlu elektronicznego iPlanet.

Andersen Consulting za pośrednictwem AC Ventures, swojego funduszu typu venture capital, przejął większościowe udziały w nowo powstającej firmie. Oprócz Suna mniejszościowe udziały w firmie mają mieć inni strategiczni partnerzy lub klienci.

Nowa spółka ma obsługiwać przedsiębiorstwa z sektora finansowego, motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego, chemicznego i spożywczego. Z szacunków założycieli wynika, że do 2004 r. ma ona pozwolić na obsługę pośrednich kanałów zaopatrzenia o wartości 200 mld USD. Zainteresowanie ofertą firmy wyraziło już wiele firm z całego świata, które zamierzają przeznaczyć ponad 20 mld USD na stworzenie rozwiązań elektronicznych rynków - poinformowały strony porozumienia.

***

Microsoft i Andersen Consulting współpracują w zakresie oferty internetowej dla przedsiębiorstw

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200