Analogowy przełącznik KVM

Analogowe przełączniki KVM cieszą się dalej powodzeniem, stawiając czoła podobnym rozwiązaniom opartym na protokole IP. Przykładem może być przełącznik AMX5010 produkowany przez firmę Avocent.

Przełącznik ma wysokość 9 cm (waga - 7,3 kg) i jest produkowany w konfiguracji 64/16, co oznacza, że można do niego podłączyć 64 serwery i zarządzać nimi za pomocą nawet 16 klientów.

Analogowy przełącznik KVM

Inaczej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań KVM (gdzie trzeba stosować wiele kabli), przełącznik komunikuje się z serwerami przez skrętkę Category 5, którą należy podłączyć do specjalnego interfejsu (dongle) instalowanego w zarządzanych systemach. Avocent ma w swojej ofercie interfejsy "dongle" wspierające połączenia KVM wykorzystujące porty PS/2 lub USB. Dostępny jest też szeregowy interfejs "dongle", który obsługuje urządzenia wyposażone w port szeregowy. Maks. wspierana rozdzielczość wideo - 1600/1200 dpi.

Klienci zarządzający serwerami komunikują się z przełącznikiem też przez okablowanie UTP. Każdy klient musi dysponować niewielkim urządzeniem AMX5100 (user station), do którego należy podłączyć mysz, klawiaturę i monitor.

Interfejsy "dongle" mają tę zaletę, że są do nich przypisane unikalne identyfikatory ID , dlatego administrator ma ułatwione zadanie przy konfigurowaniu całego systemu (interfejs "dongle" jest identyfikowany na postawie numeru ID, a nie na podstawie numeru portu).

Przełącznik można konfigurować za pomocą połączenia Ethernet i interfejsu GUI (oprogramowanie AMWorks oparte na technologii Java).

Cena katalogowa urządzenia w konfiguracji 64/16 - 11 495 USD. Interfeisy "dongle" kosztują 200 USD. Dystrybutorem produktów Avocent na rynku polskim jest (witrynahttp://www.alstor.com.pl ). Szczegółowe dane techniczne o przełączniku można znaleźć na stronie producentahttp://www.avocent.com/web/en.nsf/Content/AMX5010 .


TOP 200