Analizy na rynku rolnym

Controlling Systems wdraża swój system EURECA w Grupie OSADKOWSKI, która jest dystrybutorem środków do produkcji rolnej i produktów rolnych.

Wykorzystanie systemu EUREKA ma wspomagać dystrybutora w planowaniu sprzedaży i kosztów oraz sporządzaniu analizy wyników.

Obecnie trwają prace w dwóch spółkach grupy. Ich celem jest wsparcie procesu planowania sprzedaży przez poszczególnych handlowców, z podziałem na branże, produkty itp. W dalszej kolejności system ma umożliwiać zarządzanie budżetami wybranych kosztów. Stworzona zostanie także hurtownia danych, która będzie umożliwiała dokonywanie analiz należności i zobowiązań, ruchów magazynowych, kosztów i przychodów. Hurtownia zostanie wyposażona w kostki uwzględniające algorytmy naliczania prowizji handlowcom czy analizujące rentowność.

Wdrożenie w Grupie OSADKOWSKI jest sześćdziesiątym wdrożeniem systemu EUREKA na polskim rynku. "80 % użytkowników tego typu rozwiązań pochodzi spoza działu finansowego. Są to głównie przedstawiciele działów sprzedaży, ludzie odpowiedzialni za koszty. Narzędzie dla nich musi być łatwe i proste w obsłudze, interfejs napisany w języku naturalnym." - mówi Witold Kilijański, prezes Controlling Systems.


TOP 200