Analizy 17 razy szybsze

"Wdrożenie Oracle BI przebiegło właściwie bez większych problemów. Gotowe rozwiązanie zostało dość szybko zestrojone z pracującym systemem ERP. Więcej czasu zostało przeznaczone na szkolenie z zakresu administracji systemem oraz budowania analiz i pulpitów informacyjnych dla użytkowników końcowych" - twierdzi Jacek Puciłowski. Podkreśla przy tym korzyści wynikające z możliwości zdefiniowania odrębnych elementów pulpitu użytkownika dla konkretnych osób.

Z kolei, według przedstawicieli firmy Digitland, projekt wdrożeniowy nie nastręczał poważnych trudności dzięki wykorzystywaniu wspólnych komponentów. "Przygotowanie struktury i mechanizmów zasilających system w dane trwało w naszym przypadku około jednego miesiąca, zaś samo uruchomienie systemu i szkolenie użytkowników było kwestią zaledwie kilku dni" - twierdzi Piotr Wierzba, kierujący wdrożeniem z ramienia firmy Digitland. Według niego, wdrożenie pakietu Oracle BI sprowadzało się głównie do przeniesienia rozwiązań analitycznych stworzonych w systemie Digitland Enterprise do nowej platformy.

Analizy, raporty…

Obecnie funkcjonalność oprogramowania Oracle BI obejmuje swoim zasięgiem podstawowe obszary działalności firmy. Niezależnie od tego, Dajar już korzysta z dobrodziejstw nowego rozwiązania. Bodaj najbardziej dostrzegalną korzyścią wynikającą z wykorzystania odrębnego systemu klasy Business Intelligence jest istotne skrócenie czasu tworzenia raportów i prostszy do nich dostęp. "Średni czas wykonania typowego raportu skrócił się z 2 godzin do 7 minut. Wykonanie najbardziej typowej analizy trwa dziś kilka godzin, zamiast paru dni" - chwali funkcjonalność nowego systemu Jacek Puciłowski. Automatyzacja tworzenia raportów pozwoliła również na odciążenie zespołu informatyków Dajaru. To z kolei pozytywnie odbiło się na kosztach raportowania. Oracle BI pozwolił również na odciążenie systemu transakcyjnego.

Pracownicy firmy Dajar korzystają z ok. 50 różnych raportów, wliczając w to dokumenty generowane tylko za pomocą modułu Oracle BI Answers. Większość przygotowanych w ramach wdrożenia raportów dotyczy danych sprzedażowych oraz monitorowania marży w rozbiciu na poszczególne kanały dystrybucji i okresy rozliczeniowe. Aplikacja dostarcza także informacji w zakresie zakupów i bieżących rozrachunków z kontrahentami oraz monitorowania stanów magazynowych w przekrojach różnych produktów. "Zamierzamy wykorzystać możliwości systemu analitycznego w obszarach monitorowania należności oraz współpracy z dostawcami" - dodaje szef IT firmy Dajar. Planowane jest również uruchomienie modułu Oracle BI Publisher. Jego funkcjonalność ma uprościć dostęp do przetworzonych danych biznesowych pracownikom hurtowni i oddziałów terenowych spółki.


TOP 200