Analizator OptiView WAN

Fluke Networks oferuje OptiView WAN Analyzer przeznaczony do testowania sieci optycznych WAN. Za pomocą specjalnej konsoli testowej OptiView Concole 6.0, analizator monitoruje rozległe łącza optyczne o przepływności OC3/OC12, działające z różnymi protokołami.

Zestaw może diagnozować jednocześnie do 35 protokołów ATM i PoS (Packet over SONET), włącznie z MPLS, LLC SNAP VC Mux.

Wprowadzony w kwietniu br. OptiView WAN Analyzer jest pierwszym tego typu rozwiązaniem wdrożonym do seryjnej produkcji, umożliwiającym identyfikację i analizę pakietów we wszystkich zlokalizowanych przez analizator sieciach wirtualnych. Za jego pomocą można zdalnie za pośrednictwem protokołu RMON2 monitorować stan i wszystkie elementy rozległej sieci (WAN), które korzystają z łączy optycznych OC3 (51,84 Mb/s) oraz OC12 (662,08 Mb/s).

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Analizator umożliwia zbieranie informacji potrzebnych do prowadzenia statystyki trafiku w sieci, może też filtrować pakiety oraz wychwytywać w czasie rzeczywistym pakiety i komórki transmitowane przez wskazane łącza. Bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania bądź indywidualnego konfigurowania urządzenia, OptiView WAN sam dostosowuje się do warunków panujących w testowanej sieci, co ułatwia wizualizację całości systemu.

Do analizy sieci heterogenicznych potrzebna jest dodatkowa konsola OptiView Console 6.0, dająca wgląd w różne topologie i technologie sieciowe, nie wyłączając sieci LAN, WAN i rozwiązań bezprzewodowych. Konsola pozwala na integrowanie wyników pochodzących z przyłączonych do niej sieci, także innych platform zarządzających, takich jak CiscoWorks czy Distributed Sniffer Systems. Szczegółowe wyniki analiz można przesyłać w czasie rzeczywistym do urządzeń akceptujących monitorowanie RMON2 oraz innych urządzeń z Fluke Networks bądź firm trzecich.

Zestaw zoptymalizowany pod kątem identyfikacji protokołów ATM i PoS, wykrywa i monitoruje wirtualne pary ścieżek/kanałów ATM w łączach. Wiele funkcji testera umożliwia niemal dowolne zagłębianie się w środowisko wirtualne, protokoły, sposoby konwersacji, hosty, aplikacje i błędy. Ciągła analiza warstwy fizycznej pozwala na monitorowanie występowania błędów i alarmów w obu kierunkach łącza dupleksowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200