Analityka SAP z Google Maps i Google Earth

SAP podpisał umowę z Google, dzięki której oprogramowanie analityczne SAP będzie można integrować z aplikacjami Maps i Earth.

Powiązanie danych biznesowych z lokalizacjami pozwoli na uzyskanie kolejnego wymiaru informacji. Na przykład: bank może 'zobaczyć' na mapie obszary, na których występują problemy na rynku nieruchomości poprzez nałożenie warstwy informacji o zajętych domach i adresach kredytobiorców.

Podobną integrację oferuje m.in. partner SAP - Centigon Solutions, sam Google ma w ofercie komercyjne wersje aplikacji Maps wraz z zestawem API. To co będzie odróżniać nową ofertę SAP to fakt, że klienci uzyskają 12 nowych API, w tym także do trybu Street View. Efektem mogą być dużo bardziej rozbudowane i głębsze dostosowanie map do własnych potrzeb.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Zaktualizowane Mapy Apple debiutują w Polsce!

Wspomniane API pojawią się wraz z Business Objects 4.1 planowaną na koniec tego roku, w wersji dla wybranej grupy użytkowników. Spółka nie zdecydowała jeszcze czy integracja z aplikacjami Google będzie dostępna w ramach opłat licencyjnych czy sprzedawana osobno. Starsze wersje systemu BO XI 3.1 będą kompatybilne z API. SAP z czasem planuje także podobne integracje wprowadzić do systemów CRM.

Boris Evelson, analityk Forrester Research twierdzi, że to ciekawa oferta dla klientów SAP, którzy do tej pory musieli wykorzystywać rozwiązania firm trzecich. "Jeden zamiast dwóch produktów do kupienia, instalacji i utrzymania i jeden dostawca, którego można winić za awarie" - mówi Boris Evelson.

API o nazwie Earth Builder daje klientom SAP potencjalną alternatywę wobec tradycyjnych systemów GIS, dostarczanych przez partnerów SAP jak Pitney Bowes czy ESRI. "Tego rodzaju systemy pomagają na przykład usprawnić procesy logistyczne" - mówi Boris Evelson.

SAP ogłosił wyniki za drugi kwartał 2011

Przychody firmy ze sprzedaży licencji oprogramowania wzrosły o 35%, zaś łączne przychody ze sprzedaży oprogramowania i związanych z nim usług - o 20% w stosunku do analogicznego okresu 2010 (wg stałych kursów walut, nieliczone wg MSSF). Był to szósty z rzędu kwartał, w którym SAP odnotował dwucyfrowy wzrost przychodów z oprogramowania i usług. Jednocześnie SAP doprecyzował prognozę na rok 2011. Firma potwierdziła przewidywany roczny wzrost całkowitych przychodów z oprogramowania i usług w zakresie 10% - 14% (w 2010 było to 9,87 mld euro), szacowany wg stałych kursów walut bez uwzględnienia MSSF, oczekując jednocześnie wyniku w górnych granicach tego przedziału.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200