Analitycy spekulują: Toshiba sprzeda dział wytwarzający pamięci półprzewodnikowe firmie WD

Korporacja poinformowała wczoraj, że przymierza się do wydzielenia ze swojej struktury i sprzedania jeśli nie całego, to przynajmniej części oddziału produkującego półprzewodnikowe układy pamięci.

Przedstawiciele Toshiby dodają jednocześnie, że jak dotąd nie podjęto w tej sprawie żadnych wiążących decyzji i nie wiadomo, czy i jaka firma mogłaby być zainteresowana ewentualnym przejęciem tego oddziału.

Kilka dni temu japoński serwis Nikkei Asian Review podał, że nabywcą tej części biznesu firmy Toshiba może być Western Digital (WD), znany producent dysków twardych. Mówi się, że WD nabędzie jeśli nie cały biznes firmy Toshiba produkujący pamięci półprzewodnikowe, to jego znaczącą cześć.

Zobacz również:

  • WD prezentuje nowe dysku SSD SN580 NVMe Gen4 SSD
  • Intel sprzedaje swoje kolejne udziały w spółce IMS

Nikkei Asian Review spekuluje, że decydując się na taki krok Toshiba chce zebrać fundusze na sfinansowanie strat jakie poniosła w związku z budową w Stanach Zjednoczonych elektrowni atomowej. Jeden ze scenariuszy zakłada, że Toshiba sprzeda za ok. 2,65 mld USD 20% udziałów w jej biznesie produkującym półprzewodnikowe pamięci. Są to przede wszystkim nieulotne pamięci flash typu 3D.

Warto przypomnieć, że korporacja WD przejęła w zeszłym roku innego znanego producenta półprzewodnikowych pamięci, firmę SanDisk. Transakcja ta kosztowała korporację Western Digital aż 19 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200