Amerykański pomysł

W Stanach Zjednoczonych przyjęto prawo, które pozwala rządowym specjalistom IT na podejmowanie pracy w sektorze prywatnym.

Rząd amerykański postanowił dokształcać swoich specjalistów IT pozwalając im podejmować pracę w prywatnych firmach na okres do dwóch lat. W tym czasie pozostawaliby oni pracownikami rządowymi, a ich praca w prywatnej firmie traktowana byłaby jako program szkoleniowy. W ten sposób rząd amerykański zamierza umożliwić swoim pracownikom podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Rządowi specjaliści IT mają dzięki tej propozycji szansę szerzej zetknąć się z najnowszymi technologiami, rozwinąć swoją wiedzę i zwiększyć satysfakcję z pracy.

Poczynania rządowe wymuszone są walką na rynku pracy o informatyków. Sektor publiczny wprowadzając program wymiany chce dać sygnał specjalistom IT, że oprócz stabilnej pracy oferuje również możliwość rozwoju zawodowego, podobny do tego oferowanego w firmach prywatnych.

Sektor publiczny w Stanach Zjednoczonych zatrudnia ponad 60 tysięcy informatyków, jednak do roku 2006 połowa z nich odejdzie na emeryturę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200