Amerykański dostawca usług bezpieczeństwa otworzył w Warszawie centrum danych

W Warszawie powstało nowe centrum danych. Nosi nazwę NewEdge i jego właścicielem jest amerykańska firma Netskope specjalizująca się w rozwiązaniach SASE (Secure Access Service Edge). Centrum dołącza do 62 podobnych inwestycji, które Netscope zbudował do tej pory na całym świecie.

Grafika: mmmcorpo

Niedawno podobne centrum danych zostało otwarte w Brukseli, a warszawska inwestycja jest pierwszym takim obiektem oddanym do eksploatacji w całej Europie Środkowo- Wschodniej. Platforma bezpieczeństwa SASE opracowana przez Netscope chroni dane oraz ich użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce. W Polsce Netskope sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów. Nowe centrum danych w Warszawie oferuje właśnie takie usługi.

Obecnie amerykańska firma współpracuje na polskim rynku z Clico jako dystrybutorem jej rozwiązań oraz z wybranymi partnerami, takimi jak Apius, TraffordIT czy też 4Prime w zakresie sprzedaży i wdrażania jej rozwiązań. Netskope na rynku cyberbezpieczeństwa oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat, zatrudnia ponad 2500 pracowników. Ma ponad 2000 klientów.

Michał Borowiecki (dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią) powiedział, „ Platforma Netskope zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej. Dla wielu naszych klientów ważne jest, aby wszelkie aktywności ich pracowników były zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej albo w kraju, w którym jest ich główna siedziba. Centrum danych w Warszawie przełoży się lepszy zasięg dostępnych usług Netscope przy wysokiej wydajności i mniejszych opóźnieniach, co niewątpliwie może być bardzo ważne dla firm i przedsiębiorstw korzystających z różnych rozwiązań chmurowych. Uruchomione centrum pokazuje też, że firma chce dynamicznie oferować swoje usługi na polskim rynku. Polska ma być także hubem, który umożliwi dostawę rozwiązań dla klientów z innych krajów Europy Wschodniej".

Źródło: mmmcorpo

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200