Amerykańska Federalna Komisja Handlu zaaprobowała fuzję America Online i Time Warnera

Członkowie komisji zgodzili się na fuzję jednomyślnie, po tym jak firmy wyraziły zgodę na udostępnienie swojej infrastruktury konkurencyjnym dostawcom Internetu.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków, amerykańska Federalna Komisja Handlu zgodziła się na warte ok. 111 mld USD połączenie America Online, największego w USA operatora Internetu i koncernu medialnego Time Warner.

Członkowie komisji zgodzili się na fuzję jednomyślnie, po tym jak firmy wyraziły zgodę na udostępnienie swojej infrastruktury konkurencyjnym dostawcom Internetu. Zobowiązały się też do nie wpływania na zawartość konkurencyjnych serwisów inernetowych, a w szczególności nie mogą utrudniać im dostępu do zasobów informacyjnych i rozrywkowych Time Warnera.

Połączona firma będzie się nazywać AOL Time Warner, jej roczne przychody szacowane są na 40 mld USD, a liczba abonentów na całym świecie przekroczy 100 mln.

Do pełnej konsumpcji fuzji niezbędna jest jeszcze zgoda Federalnej Komisji Łączności (FCC). Ale ta w połowie października poinformowała już, że zawiesza rozpatrywanie kwestii związanych z fuzją do czasu, aż swojego stanowiska w tej sprawie nie zajmie Federalna Komisja Handlu.

***

Fuzja AOL z Time Warner czeka na decyzję amerykańskich komisji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200