Ambitny typ

Mininotebook California Access 200 oferuje funkcje zbliżone do tradycyjnego notebooka, ważąc jedynie 1 kg.

Mininotebook California Access 200 oferuje funkcje zbliżone do tradycyjnego notebooka, ważąc jedynie 1 kg.

Silico Eximp rozszerzył rodzinę notebooków California Access o nowy model mininotebooka CA 200 o wymiarach mniejszych niż połowa kartki A4 i wadze 1 kg. Jest to komputer klasy Toshiba Libretto - pod względem wymiarów i wagi zlokalizowa- ny między tradycyjnymi notebookami a komputerami naręcznymi HPC i typu palmtop. CA 200 pracuje pod kontrolą Windows 95. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji multimedialnych.

Komputer zawiera procesor Cyrix Media GXi-S 133 MHz - zintegrowany układ z procesorem 5x86, 16 KB pamięci podręcznej L1, 64-bitowym kontrolerem pamięci RAM, kontrolerem PCI i podsystemami graficznymi. Ponadto jest wyposażony w 6", czuły na dotyk wyświetlacz TFT, dysk o pojemności 1,6 GB, wbudowane głośniki i mikrofon, kartę dźwiękową zgodną z Sound Blaster, kartę wideo Cyrix XpressGRAPHICS (640 x 480 pikseli przy 16-bitowym kolorze) i zewnętrzną stację dyskietek. Czytnik CD-ROM dostępny jest jako opcja. Natomiast replikator portów pozwala na dołączenie pełnowymiarowej klawiatury, myszy i monitora. Mininotebook zawiera również gniazdo PC-Card typ II lub II, interfejs USB, gniazda audio i bezprzewodowy interfejs IrDA.

Podobnie jak w komputerach naręcznych lub palmtopach, urządzeniem wskazującym w CA 200 jest piórko do wrażliwego na dotyk ekranu, a dwa klawisze myszy są na stałe wbudowane w obudowę komputera.

Porównanie CA 200 z komputerem PC wyposażonym w Pentium 133 MHz wykazało, że mininotebook ma nieco mniejszą wydajność. Procesor Cyrix Media GXi-S nie obsługuje też rozkazów MMX.

<hr size=1 noshade>Mininotebook California Access 200

Dystrybutor: Silico Eximp

tel. (+22) 873 98 88

faks (+22) 873 98 89

http://www.silico.com.pl

Cena: 3999 zł (wraz z replikatorem portów, stacją dyskietek i zasilaczem)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200