Amazon rezygnuje z Wickr Me, oferując w zamian podobną usługę, ale przeznaczoną dla firm

Korporacja wycofała niedawno ze swojej oferty konsumenckie rozwiązanie noszące nazwę Wickr Me. Kilka dni temu zaskoczyła informacją, że zmienia jego nazwę na AWS Wickr i będzie je teraz oferować wyłącznie w wersji biznesowej.

Grafika: computerworld.com

Analitycy oczekują się, że korporacyjna wersja usługi spotka się zapewne z ciepłym przejęciem ze strony firm, pozwalając im zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych rozmów negocjacji i innych biznesowych przedsięwzięć.

Usługa pozwoli użytkownikom korporacyjnym nawiązywać bezpieczną współpracę z innymi biznesowymi podmiotami za pośrednictwem wiadomości tekstowych, głosowych i wideo, a także udostępniać pliki i ekrany, spełniając przy tym amerykańskie wysmagania audytowe, takie jak e-Discovery czy US Freedom of Information Act.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • AWS planuje dużą ekspansję w Europie. Zainwestuje 7,8 mld euro w data center
  • Amazon do pracowników: roboty was nie zastąpią

Posunięcie AWS pozwalające firmom szyfrować wiadomości i inne przekazy zbiegło się w czasie z faktem, że firma spodziewa się iż jej przychody spadną, co ma niewątpliwie związek z globalnym kryzysem ekonomicznym. Jak wynika z raportu opublikowanego przez IMARC Group, globalny rynek rozwiązań zapewniających wiadomościom bezpieczeństwo osiągnie w tym roku wartość nieco ponad 11 mld USD, podczas gdy w zeszłym roku było to 5 mld USD.

Aby ułatwić firmom zadanie zarządzania usługą AWS Wickr, korporacja zintegrowała ją z portalem AWS Management Console, który pozwala przedsiębiorstwom konfigurować wszystkie biznesowe usługami oferowane AWS. Przedsiębiorstwa mogą wtedy konfigurować zasady IAM (Identity and Access Management (IAM) oraz zarządzać całym procesem szyfrowania wiadomości.

Ważne jest to, że nowi użytkownicy usługi mogą się rejestrować za pośrednictwem istniejących systemów tożsamości i uzyskiwać dostęp do aplikacji za pośrednictwem urządzeń z systemami iOS, Android, Windows, Linux i macOS. Z usługi mogą na razie korzystać wskazane przez korporację regiony USA, ale AWS zamierza w najbliższym czasie rozszerzyć jej działanie.

W przypadku grup składających się z maks. 30 osób usługa jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące, a po upływie tego okresu opłata wynosi 5 USD miesięcznie za jednego użytkownika. AWS oferuje również plan premium oferujący dodatkowe możliwości. Opłata wynosi wtedy 15 USD za użytkownika miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200