Amazon postawił na procesory AMD

AMD ma powody do zadowolenia. Firma zaprezentowała podczas wczorajszej konferencji "Next Horizon" swoje najnowsze układy scalone (akceleratory grafiki i procesory) produkowane przy użyciu technologii 7 nm i poinformowała, że podpisała z firmą Amazon porozumienie przewidujące, że będą one instalowane w serwerach świadczących usługi Amazon Web Services.

A opinii analityków oznacza to, że klienci korzystający z usług Amazon Web Service mogą liczyć na to, że będą one nieco tańsze. Będzie to możliwe głównie za sprawą procesorów Epyc kolejnej generacji, które będą w najbliższej przyszłości instalowane w serwerach świadczących te usługi. Ocenia się, że cena tych usług może spaść nawet o 10%.

AMD zapowiada, ż instancje AWS oparte na nowych procesorach powinni zainteresować szczególnie tych klientów, którzy chcą płacić mniej za różnego rodzaju usługi świadczone przez środowisko chmurowe Amazon EC2, takie jak mikrousługi i wirtualne desktopy. Będą one bowiem oferować im niedostępne do tej pory opcje, umożliwiające elastyczne zarządzanie tymi usługami.

Zobacz również:

  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage
  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200