Amazon będzie mieć nowego CEO

Ta wiadomość jest szeroko komentowana w świecie IT. Jeff Bezos poinformował, że jeszcze w tym roku – prawdopodobnie w trzecim kwartale - ustąpi ze stanowiska CEO Amazona, a jego miejsce zajmie wtedy Andy Jassy, który piastuje obecnie funkcję dyrektora wykonawczego Amazon Web Services.

Amazon

Nie oznacza to jednak, że Bezos odchodzi w ogóle z korporacji. Po ustąpieniu ze stanowiska CEO zostanie prezesem wykonawczym i skupi się jak to określono w wydanym z tej okazji komunikacie na „nowych produktach i wczesnych inicjatywach”.

W skierowanym do pracowników korporacji liście Bezos pisze, „Funkcja CEO to wielka odpowiedzialność. Trudno jest wtedy skupić się na czymkolwiek innym”. Bezos twierdzi, że zamierza poświecić więcej czasu na filantropię, w tym mocniej zaangażować się inicjatywy jak Bezos Earth Fund oraz Day One Fund. Zamierza też zająć się bardziej aktywnie dwoma innymi biznesowymi przedsięwzięciami - gazetą The Washington Post (którą kupił osiem lat temu) oraz produkującą rakiety firmą Blue Origin.

Zobacz również:

  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki
  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Amazon do pracowników: roboty was nie zastąpią

I jeszcze krótka notka o następcy Bezosa. Andy Jassy zaczął pracować w Amazonie w 1997 roku. Po wejściu spółki na giełdę szybko awansował i jest bardzo bliskim współpracownikiem Bezosa od 2003 roku, zajmując się głównie rozwojem technologii chmurowych. To on rozwinął ten biznes i pomógł zbudować chmurę AWS, która generuje obecnie każdego roku przychody rzędu 40 mld USD i ma w tym segmencie rynku IT ponad 30% udziału.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200