Altris przejmuje Carbon Copy

Compaq sprzedał prawa do popularnego oprogramowania służącego do transferu plików i zdalnego dostępu do komputerów. Aplikacje przejmie firma Altris, która włączy Carbon Copy do swojej oferty oraz będzie świadczyć pomoc techniczną dla dotychczasowych użytkowników tego oprogramowania.

Altiris produkujący oprogramowanie do zarządzania komputerami w sieciach lokalnych wykupił od firmy Compaq prawa do aplikacji Carbon Copy. To popularne oprogramowanie pozwala na transfer plików oraz zdalną kontrolę komputerów poprzez LAN lub połączenia dial-up.

Altiris w dalszym ciągu będzie oferować Carbon Copy jako oddzielny produkt. Firma będzie również świadczyć pomoc techniczną dla dotychczasowych użytkowników tego oprogramowania. Altiris planuje także włączyć niektóre rozwiązania technologiczne z Carbon Copy do kolejnych wersji własnego oprogramowania. Altiris utworzy w Bostonie dwa zespoły odpowiadające za sprzedaż i rozwój tej aplikacji. Szczegóły finansowe transakcji nie są jeszcze znane.

Zobacz również:

  • Microsoft zaatakowany przez Rosjan - celem kluczowe systemy
  • Biały Dom chce wzmocnić kontrolę nad sztuczną inteligencją
  • Ponad pół miliona kont Roku w niebezpieczeństwie po ataku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200