Altkom zintegruje systemy Wizji TV i Cyfry

Spółka zbuduje narzędzia, które umożliwią migrację danych z systemów obsługi abonentów obu platform telewizji cyfrowej.

Altkom uczestniczy w integracji systemów informatycznych platform satelitarnych – Wizji TV i Cyfry+. Do czerwca 2002 roku firma dostarczy narzędzia, które umożliwią migrację danych z systemów obu platform telewizji cyfrowej. Wizja TV korzysta z systemu Wizard, produkowanego przez izraelską firmę Wiztec. Wizard przeznaczony jest do profesjonalnej i kompleksowej obsługi klientów (customer care & billing system), a wykorzystywany jest przez sieci kablowe w wielu krajach europejskich i na świecie. Canal+ stosuje do obsługi klientów korporacyjny system billingowy SMSWEB. Projekt migracji danych nadzoruje zespół IT Canal+.

Specjaliści z Altkomu stworzą dla obu systemów (przy użyciu narzędzi Oracle Designer) wspólny interfejs w formie tabel przejściowych na podstawie określonej specyfikacji danych przeznaczonych do migracji oraz stworzą procedury weryfikujące integralność oraz kompletność danych w języku PL/SQL.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200