Alphabet zepchnął Apple na drugie miejsce na liście firm dysponujących największymi rezerwami finansowymi

Jak donosi Financial Times, Alphabet (potężny holding, do którego należy między innymi Google) zdetronizował w ostatnich dniach Apple w rankingu firm posiadających największe rezerwy finansowe. To znaczące wydarzenie, ponieważ Apple zajmował na tej liście nieprzerwanie pierwsze miejsce od 10 lat.

I tak na koniec drugiego kwartału tego roku Alphabet dysponował rezerwami finansowymi w wysokości 117 mld USD, spychając tym samym Apple (102 mld USD) na drugie miejsce. Analitycy zwracają uwagę na fakt, że obie firmy znajdują się w ostatnim czasie pod olbrzymią presją, mającą na celu zmuszenie ich wykorzystania olbrzymich zasobów finansowych, jakie zgromadziły.

Rekordzistą jest tu Apple, który w 2017 roku dysponował gotówką w wysokości 163 mld USD. Jak widać, rezerwy finansowe tej korporacji w ostatnich dwóch latach znacznie spadły, ale dalej robią wrażenie.

Zobacz również:

  • 12 „najlepszych praktyk”, których dział IT powinien unikać za wszelką cenę
  • Zwolnienia w branży technologicznej w 2023 roku dzień po dniu
  • App Store zniknie z Chin?

Alphabet również został poddany naciskom, aby ograniczył w znaczącym stopniu swoje rezerwy finansowe. Jak widać nie były one skutecznie biorąc pod uwagę fakt, że holding wysforował się na pierwsze miejsce.

Warto przypomnieć, że Alphabet był oskarżany w ostatnich latach o łamanie ustawy antymonopolowej. I nie były bezpodstawne oskarżenia, gdyż UE (Unia Europejska) nałożyła z tego tytułu na holdnig w ostatnich dwóch latach kary w wysokości 8,2 mld euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200