Allied Telesis SwitchBlade x8112 - sieć dla chmury

Przełącznik modułowy firmy Allied Telesis, działający w warstwie 3, ma być podstawą rozwiązania sieciowego pozwalającego na bezpieczną migrację do chmury.

Niezależnie od tego, czy firmy zdecydują się na chmurę publiczną, postanowią zbudować prywatną czy sięgnąć po hybrydową, sieć musi pozwolić na niezawodny, pozbawiony słabych punktów dostęp do danych. Przypomniała o tym na zorganizowanej w Wiedniu konferencji firma Allied Telesis i przedstawiła swoją propozycję bezpiecznej sieci, której trzonem ma być SwitchBlade x8112.

Najnowszy produkt, działającej na rynku już od 25 lat firmy Allied Telesis, to przełącznik modularny warstwy 3 z początkową pojemnością 60 portów 10G. Chassis ma wysokość 7U, a wewnętrzna przepustowość urządzenia wynosi 1,92 Tb/s. Rozwiązanie współdziała z mniejszymi przełącznikami SwitchBlade x908 i pozwala spiąć taką infrastrukturę w jeden wirtualny rdzeń sieci (Virtual Core), niezależnie od fizycznych połączeń i lokalizacji przełączników.

Allied Telesis SwitchBlade x8112 - sieć dla chmury

SwitchBlade x8112

Venturino Intrieri z Allied Telesis zapewnia, że nie chodzi tu tylko o wspólny interfejs do zarządzania wieloma urządzeniami, ale o faktyczne zarządzanie infrastrukturą przełączników jak jednym urządzeniem, włącznie z automatyczną aktualizacją firmware czy dystrybucją zmian w konfiguracji.

Z racji wykorzystanej technologii - zamiast typowej redundancji stosowana jest agregacja łączy (w razie awarii jednego elementu spada przepustowość) - jak przekonuje Allied Telesis, przełącznik cechuje mniejszy pobór mocy oraz najwyższa gęstość portów w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200