Allegro: płatności pod lupą

Brytyjska spółka QXL ricardo oskarżyła QXL Poland o zamiar wyprowadzania zysków z działalności Allegro.pl, poprzez powierzenie obsługi płatności zewnętrznej spółce.

Kilka dni temu QXL Poland poinformowała zmianie rachunku bankowego na jaki użytkownicy serwisu Allegro powinni kierować przedpłaty i prowizje za transakcje. "Decyzja ta spowodowana była tymczasowym ograniczeniem pełnego dostępu do naszego rachunku. Konto jest przez cały czas aktywne, a decyzja o ograniczeniu jego funkcjonalności została podjęta przez przedstawicieli banku na wniosek angielskiego wspólnika spółki i nie była wynikiem nakazu prokuratury, sądu ani żadnego innego organu państwowego." – informują przedstawiciele QXL Poland.

Według Brytyjczyków uruchomienie przez Allegro nowego konta bankowego prowadzonego przez spółkę PayBack oraz niedawne wprowadzenie znacznych podwyżek opłat prowizyjnych, mogło nasuwać podejrzenia o zamiarze wyprowadzanie zysków z QXL Poland. PayBack, obsługująca popularny system płatności internetowych PayU, kojarzona jest z osobami z zarządu Allegro.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
  • iPhone z 2007 roku sprzedany na aukcji za rekordową kwotę

QXL Poland określa te informacje jako oszczerstwa. Przedstawiciele spółki przypominają, że Allegro bezproblemowo współpracuje z PayBack już od dłuższego czasu, a usługa PayU zapewnia najwygodniejszą i najszybszą formę płatności za korzystanie z aukcyjnego serwisu. QXL Poland poinformowała dzisiaj, że uaktywniono już "stare" konto i płatności realizowane przelewem użytkownicy mogą kierować bezpośrednio na dotychczasowy rachunek QXL Poland.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200