Allegro otworzyło księgarnię z ebookami

Wystartował nowy serwis Grupy Allegro - ebooki.allegro.pl. Użytkownikom telefonów z Androidem Allegro oferuje możliwość zakupu książki na kredyt - usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

Na początku, użytkownicy ebooki.allegro.pl będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuły wydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji. "Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy" - mówi Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. I dodaje, że wszystkie oferowane przez ebooki.allegro.pl książki są zabezpieczone znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Zobacz również:

  • Oszuści nadal podszywają się pod portal Allegro. Ostrzeżenie NASK
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200