Allegro kupiło Sun Oracle Database Machine

W związku z ciągłym rozwojem biznesu Grupy Allegro, w firmie postanowiono w wybranych obszarach przejść z przetwarzania danych w trybie dziennym do trybu on-line. W związku z tym firma kupiła Sun Oracle Database Machine.

Grupa Allegro jest od ponad roku użytkownikiem poprzedniej wersji maszyny bazodanowej Oracle, która posłużyła w tej firmie do stworzenia infrastruktury klasy Data Warehouse oraz Business Intelligence. Teraz zdecydowała się na zakup maszyny Sun Oracle Database Machine, w wersji pełnej, która obejmuje 8 serwerów bazy danych i 14 serwerów pamięci masowej.

Obecnie trwa faza testów, które są potrzebne do wykazania przydatności sprzętu Oracle dla realizacji zadań hurtowni danych oraz do zastosowań OLTP w obszarze podstawowych produktów biznesowych Allegro. W obszarze Data Warehouse zamierzeniem firmy jest szybsze dostarczanie informacji o funkcjonowaniu jej produktów internetowych, natomiast w obszarze OLTP uzyskanie możliwości dokonywania większej liczby transakcji, co pozwoli na wprowadzenie nowych funkcjonalności dla użytkowników serwisów Allegro.

"Wersja pierwsza Oracle Database Machine sprawdziła się doskonale i zaspokoiła nasze potrzeby w zakresie przetwarzania bardzo dużej ilości danych w firmowej hurtowni danych" - komentuje Grzegorz Wójcik, CIO Grupy Allegro. "Wierzymy, że wersja druga dostarczy nam oczekiwanej większej wydajności i dobrze wpisze się w rosnące potrzeby na wzrost infrastruktury wspierającej nasz biznes" - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200