Alladin: ulepszony system DRM

Firma wprowadziła na rynek nową wersję oprogramowania HASP SRM, rozwiązania klasy DRM (digital rights management) do zarządzania sprzedażą i dystrybucją licencji oraz do ochrony własności intelektualnej. Wersja HASP SRM 3.1 uzyskała certyfikat Windows Vista oraz pracuje na systemach MAC.

HASP zapewnia ochronę przed nieuprawnionym kopiowaniem, a zarazem jest to elastyczne rozwiązanie w zakresie licencjonowania i dystrybucji, które chroni oprogramowanie przed piractwem.

W nowej wersji HASP SRM zawarto rozszerzone możliwości zarządzania licencjami. Wprowadzono funkcję przenoszenia licencji, co umożliwia osobom pracującym zdalnie dostęp do zabezpieczonego oprogramowania firmy. Przenoszenie licencji polega na wyrejestrowaniu przy pomocy HASP SRM SL licencji z głównego menedżera licencji na określony okres czasu i korzystanie z oprogramowania na komputerze przenośnym.

Funkcja optymalizuje koszty zakupu licencji - użytkownicy nie muszą aktywować produktów na każdym komputerze, a w związku z tym nie ma potrzeby zakupu dodatkowych uprawnień do korzystania z aplikacji.

Nowe rozwiązanie oferuje także opcję licencjonowania zbiorowego.

HASP SRM uzyskał certyfikat zgodności z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista. Wersja 3.1 zawiera też funkcję obsługi HASP HL dla systemów Mac.

Dystrybutorem rozwiązań HASP w Polsce jest firma Systherm Info.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200