Alibaba w komputerze Lenovo

Chiński koncern dołączył do wspólnego przedsięwzięcia firm Alibaba i Intel. Komputer dedykowany do prowadzenia działalności e-commerce będzie należał do linii Lenovo Yangtian. Na chiński rynek trafi już we wrześniu br. Nie wiadomo jednak kiedy oferta zostanie rozszerzona na inne kraje.

Oświadczenie władz Lenovo kończy dwumiesięczne rozmowy firm Intel i Alibaba z potencjalnymi producentami komputerów. W połowie maja obie firmy zapowiedziały inicjatywę mającą na celu stworzenia taniego komputera dostarczanego z preinstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia internetowej działalności handlowej firmy Alibaba.com. Według oficjalnego oświadczenia komputer stworzony w oparciu o rozwiązania technologiczne Intela będzie zawierał preinstalowane oprogramowanie do prowadzenia działalności handlowej online firmy Alibaba. Urządzenie ma być wyjątkowo tanie.

Nieznane pozostają ceny i specyfikacja techniczna komputera dedykowanego dla małych i średnich firm. Wiadomo jedynie, że będzie on oparty na platformie sprzętowej Intela, zaś jego sercem będzie procesor produkowany w technologii 45nm - najprawdopodobniej układ z rodziny Intel Core. Jednocześnie oświadczenie to wyklucza zastosowanie procesorów Intel Celeron i dwurdzeniowych układów z rodziny Pentium, które produkowane są w starszej technologii 65nm. Wcześniej przedstawiciele koncernu Intel oficjalnie wykluczyli możliwość zastosowania jednego z nowych procesorów linii Atom.

Zobacz również:


TOP 200