Algi pomogą Microsoftowi obniżyć ślad węglowy

Zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju firmy szukają innowacyjnych sposobów na obniżenie śladu węglowego ich działalności. Microsoft stawia na wykorzystanie alg.

Nie od dziś wiadomo, ze firmy technologiczne posiadają duży problem z emitowaniem zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Mierzy się z nim również gigant z Redmond.

Innowacyjne podejście Microsoft do ESG
Źródło: microsoft.com

Innowacyjne podejście Microsoft do ESG

Źródło: microsoft.com

Microsoft wytwarza głównie oprogramowanie, ale posiada również własną chmurę obliczeniową, która w dużym stopniu oddziaływuje na środowisko naturalne.

Zobacz również:

  • IDC CIO Summit – potencjał drzemiący w algorytmach
  • Jakie dane zbierać do raportowania ESG?

Producent zobowiązał się, że do 2030 roku nie będzie emitował dwutlenku węgla. Niestety w praktyce aktualnie jego emisja rośnie, a nie spada.

Gigant z Redmond podjął właśnie najnowsze kroki mające na celu zrównoważenie emisji dwutlenku węgla do środowiska. podpisano nową umowę z Running Tide, aby ograniczyć zanieczyszczanie środowiska.

Zadaniem firmy Running Tide, która współpracuje również z Stripe i Shopify będzie zrównoważenie emisji dwutlenku węgla.

Running Tide ma dosyć nietypowy pomysł na zrównoważenie emisji dwutlenku węgla przez Microsoft. Wypowiedział się na ten temat szef rozwoju biznesu - Jordan Berighner:

Łączymy drewno i minerały alkaliczne, aby stworzyć małą boję węglową, którą możemy zasiać nasionami alg i wdrożyć głęboko w otwartym oceanie. Boja unosi się na wodzie, minerały alkaliczne rozpuszczają się, zmniejszając zakwaszenie oceanu i usuwając węgiel poprzez proces zwany zwiększeniem alkaliczności oceanu. Algi szybko rosną, pochłaniając CO2. Po mniej niż trzech miesiącach boja i algi oraz szybki węgiel opadają na dno oceanu, a jeśli opadną poniżej 1000 metrów, węgiel zniknie na mniej więcej 1000 lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200