Aleksander Grad prezesem ZE Pątnów-Adamów-Konin SA

W dniu 11 lutego 2016 roku Rada Nadzorcza Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" S.A. podjęła uchwałę o powołaniu Pana Aleksandra Grada w skład Zarządu Spółki z dniem 18 lutego 2016 roku i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu. Przewodniczącym Rady Nadzorczej ZE PAK SA jest Zygmunt Solorz-Żak.

Aleksander Grad prezesem ZE Pątnów-Adamów-Konin SA

Aleksander Grad, prezes ZE PAK SA

Pan Aleksander Grad jest absolwentem Wydziału Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Do 1997 r. był prywatnym przedsiębiorcą. W latach 1990-1994 – samorządowiec. W latach 1997-1999 – wojewoda tarnowski. Od 1999 do 2000 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za budżet, finanse i inwestycje. Równocześnie konsultant Banku Światowego, przewodniczący Komitetu Sterującego Programu PHARE Inred Tourin III. W latach 2007-2011 Minister Skarbu Państwa nadzorujący m.in. wprowadzenie na giełdę PZU, GPW, TAURON Polska Energia, PGE, Enea, Bogdanka, JSW oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie. Twórca Akcjonariatu Obywatelskiego - kompleksowego programu zbliżania ludzi i rynku kapitałowego. W latach 2012-2014 prezes zarządu spółki PGE EJ 1 sp. z o.o., odpowiadającej za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Od marca 2014 r. do października 2015 roku wiceprezes zarządu ds. korporacji w Tauron Polska Energia. Od lutego 2014 r. do listopada 2015 roku członek Towarowej Giełdy Energii. Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Mandat poselski złożył w czerwcu 2012 r.

Zobacz również:

  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5
  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200