Alcatel przejmuje firmę TiMetra

Przez przejęcie firmy specjalizującej się w brzegowych ruterach usługowych IP/MPLS Alcatel chce wzmocnić swoją pozycję na rynku rozwiązań IP i umożliwić świadczenie nowych usług.

Klienci Alcatela mają w ten sposób uzyskać możliwość przechodzenia z oferowanych rozwiązań opartych na technologiach klasycznych na nowe usługi, oparte na IP lub MPLS. Produkty TiMetra mają pozwolić im świadczyć zaawansowane usługi, takie jak wirtualne sieci prywatne (VPN) o różnych poziomach SLA, czy wirtualne prywatne sieci lokalne (VPL).

Obecnie przychody z usług IP/MPLS na całym świecie osiągnęły wartość 87 mld USD i oczekuje się, że w najbliższych latach będą się zwiększać o ponad 17% rocznie (Źródło: IDC).

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

W ramach umowy Alcatel zgodził się zapłacić za cały kapitał firmy TiMetra ok. 150 mln USD w akcjach. Oczekuje się, że zamknięcie transakcji nastąpi w III kw. 2003 r. Po przejęciu firma TiMetra zostanie włączona do korporacji Alcatel USA.

Więcej informacji pod adresem:http://www.alcatel.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200